Dosyć popularne ostatnimi czasy stają się pożyczki pod zastaw nieruchomości. Niewątpliwie, dla wielu osób jest to jedyny dostępny sposób pozyskania znacznej ilości pieniędzy. Inni natomiast decydują się na tego typu pożyczki na przykład ze względu na jej stosunkowo niskie oprocentowanie.

Dla kogo pożyczka pod zastaw?

Niewątpliwie jest to rozwiązanie polecane każdemu, kto chce jak najszybciej pożyczyć pieniądze. Ta forma pożyczki nie wymaga bowiem tak długotrwałej weryfikacji jak standardowa pożyczka bankowa. Cały proces trwa w tym przypadku zdecydowanie krócej. Ponadto, weryfikacja jest również zdecydowanie mniej szczegółowa, dzięki czemu na pożyczkę pod zastaw mają szansę również ludzie, którym odmówiono pożyczenia pieniędzy w banku.

Co więcej, pożyczki pod zastaw zwykle mogą opiewać na o wiele większe kwoty, niż zwyczajne kredyty. Wynika to z faktu, iż kwota pożyczki nigdy nie przekracza wartości zastawianej nieruchomości. Z tego względu, pożyczkodawca ma pewność, że odzyska swoje pieniądze, jeśli nie w gotówce, to w formie mieszkania czy też działki. Wydaje się więc, że tego typu pożyczki często są ostatnią deską ratunku dla osób o niezbyt dużej zdolności kredytowej. Warto jednak pamiętać, aby nie zaciągać pożyczek na kwoty przekraczające nasze możliwości spłaty, gdyż będzie to skutkowało utratą zastawionej nieruchomości.

Rodzaje pożyczek pod zastaw nieruchomości

Generalnie, są dwa najpopularniejsze typy pożyczek pod zastaw nieruchomości. Pierwszy z nich to pożyczki pod hipotekę. W tym przypadku pożyczkodawca zostaje wpisany jako wierzyciel hipoteczny. Oznacza to, że będzie on miał pierwszeństwo jeśli chodzi o prawa do naszej nieruchomości w momencie, gdy zostanie ona przekazana w ręce komornika.

Drugi rodzaj pożyczek pod zastaw nieruchomości to tak zwane pożyczki przez przewłaszczenie. W tej sytuacji, na czas spłaty pożyczki właścicielem nieruchomości staje się pożyczkodawca. W momencie oddania całości długu mieszkanie, czy inna nieruchomość, wraca w ręce pożyczkobiorcy. Jeśli natomiast pożyczka nie zostanie spłacona, pożyczkodawca ma obowiązek sprzedać nieruchomość. Zatrzymuje on pieniądze ze sprzedaży, które są równowartością długu pożyczkobiorcy, a resztę jest mu zobowiązany oddać.

Niewątpliwie, pożyczki pod zastaw nieruchomości często są dobrym, a czasami jedynym rozwiązaniem. Koniecznie jednak trzeba dokładnie sprawdzać umowy pożyczek pod zastaw, aby nie być stratnym. Ponadto, z zadłużaniem trzeba być ostrożnym, aby nie zapożyczyć się na kwoty, których nie będziemy w stanie nigdy spłacić.

konsorcjumfinansowe-1Bezpieczne i tanie pożyczki pod zastaw dowolnej nieruchomości oferuje konsorcjumfinansowe.pl – profesjonalizm w obsłudze każdego klienta.

http://drogabiznesu.pl/wp-content/uploads/2017/01/finanse1.jpghttp://drogabiznesu.pl/wp-content/uploads/2017/01/finanse1-150x150.jpgSebastianBiznesDosyć popularne ostatnimi czasy stają się pożyczki pod zastaw nieruchomości. Niewątpliwie, dla wielu osób jest to jedyny dostępny sposób pozyskania znacznej ilości pieniędzy. Inni natomiast decydują się na tego typu pożyczki na przykład ze względu na jej stosunkowo niskie oprocentowanie. Dla kogo pożyczka pod zastaw? Niewątpliwie jest to rozwiązanie polecane każdemu,...jest pełna niespodzianek