Święta Bożego Narodzenia mają swoją magię. Czas spędzony z rodziną, 3 dni wolnego, upominki – to wszystko sprawia, że są to jedne z najprzyjemniejszych Świąt w roku. Zanim jednak poczujemy świąteczny klimat i oddamy się błogiemu odpoczynkowi musimy uporać się z kwestią taką jak świąteczne porządki, za którymi nikt nigdy nie przepada. Jak więc zorganizować świąteczne porządki, by wszystko przebiegło łatwiej?

Przede wszystkim należy wszystko rozplanować tak, by nie robić świątecznych porządków w pośpiechu, dzień przed. W dodatku nagromadzenie wszystkich prac na jeden dzień może wywołać stres i zmęczenie.

Oczywiście regularne sprzątanie jest podstawą, ale raz na jakiś – przy okazji świątecznych porządków – warto zrobić generalne porządki, zajrzeć do szafek, półek i pozbyć się tego, co zbędne i niepotrzebne. Nagromadzone przedmioty, ubrania i inne niepotrzebne rzeczy tworzą bałagan, który z dnia na dzień staje się coraz większy. Warto więc sprzątanie rozpocząć od zapakowania w duże worki tego, czego chcielibyśmy się pozbyć. Ubrania możemy oddać do tych potrzebujących, zamiast wyrzucać. Do tych niepotrzebnych przedmiotów z pewnością będą należeć już przeczytane książki do których nie zamierzamy wracać. Zabawki dzieci, które już od dawna leżą w kącie nieużywane. Zużyte ręczniki, które już dawno zastąpiliśmy nowymi. Skoro i tak już tych wszystkich rzeczy nie używamy, to po co je trzymać?

Przy okazji tego typu porządków sprzątamy w szafkach, układamy ubrania, myjemy naczynia i wycieramy kurze. Tego typu porządki są tymi generalnymi, które zajmują dosyć sporo czasu. Warto więc rozłożyć sobie prace tak, by zrobić to stopniowo i dokładnie.

Mycie okien nie należy do najtrudniejszych, ale jest to coś co z pewnością wchodzi w świąteczne sprzątanie. Okna należy myć jeszcze za dnia, gdy jesteśmy w stanie przy świetle dzienny dostrzec wszystkie ewentualne zacieki i zabrudzenia. Jeśli są to okna zespolone – mycie okien nie jest takie skomplikowane. W przypadku okien rozkręcanych mamy trochę więcej pracy – też musimy to wziąć pod uwagę.

Oczywiście zanim zabierzemy się do świątecznych porządków musimy upewnić się, że mamy wszystko czego nam do sprzątania potrzeba – detergenty, płyny i inne środki chemiczne, z którymi to nasze sprzątanie będzie dużo łatwiejsze i dokładniejsze.

Planując porządki warto zaangażować resztę domowników i podzielić zadania oraz obowiązki. Świąteczne sprzątanie stanie się rodzinnym zadaniem, a do tego wszystko zostanie zrobione szybciej i sprawniej.

Kuchnię najlepiej jest zostawić na sam koniec – przed Świętami z pewnością kuchnia będzie najbardziej użytkowanym pomieszczeniem, bo przecież polskie Święta to mnóstwo gotowania i przygotowań kulinarnych.

Nie zaczynajmy sprzątać dzień przed Świętami – warto zacząć tydzień lub nawet dwa przed. Dzięki temu nasze świąteczne porządki będą zorganizowane, bez pośpiechu i będą z pewnością dokładniejsze. Świąteczne sprzątanie jest jednym z tych elementów, które nadają Świętom magii i tego wyjątkowego klimatu, gdzie każdy stara się, by był to czas wyjątkowy pod każdym względem.

Artykuł przygotowany przez firmę MarcusMP – Sprzątanie biur w Warszawie

http://drogabiznesu.pl/wp-content/uploads/2016/07/sprzatanie-1024x682.jpghttp://drogabiznesu.pl/wp-content/uploads/2016/07/sprzatanie-150x150.jpgdrogabiznesuDomŚwięta Bożego Narodzenia mają swoją magię. Czas spędzony z rodziną, 3 dni wolnego, upominki – to wszystko sprawia, że są to jedne z najprzyjemniejszych Świąt w roku. Zanim jednak poczujemy świąteczny klimat i oddamy się błogiemu odpoczynkowi musimy uporać się z kwestią taką jak świąteczne porządki, za którymi nikt...jest pełna niespodzianek